Telefon :

+90 538 843 45 71

Adres :

Kısıklı, Kalamış Çk. No:3 Üsküdar/İstanbul

Sosyal Medya :

Mobil Uygulama Nedir?

Akıllı telefonlar, tabletler ve benzeri cihazlar artık devlet kurumlarında ve şirketlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Çalışanlar zaman ve mekandan bağımsız olarak kurum verilerine, bilgilerine ve uygulamalarına erişebilir. Mobil uygulamalar uygun cihazlarda iOS veya Android gibi mobil işletim sistemlerine yüklenen ve yürütülen uygulamalardır. Uygulamalar genellikle uygulama mağazalarından elde edilir. Bunlar, mobil işletim sistemlerinin ve son cihazların üreticileri tarafından işletilir ve korunur.

Profesyonel ortamda, uygulamaları kendiniz türetmeniz zordur ve mobil cihaz yönetim çözümleri (MDM) üzerinden mobil cihazlara kurulum ve yönetim yapabilirsiniz.

Masaüstü işletim sistemlerindeki uygulamalarla karşılaştırıldığında, iOS veya Android altındaki uygulamalar, işletim sistemi tarafından sağlanan yetkilendirme yönetimi gibi özel çerçeve koşullarına tabidir.

Artık farklı mobil işletim sistemleri için geniş bir uygulama yelpazesi vardır. Klasik uygulamalara kıyasla hangi uygulamaların hızla geliştirilebileceği ile standartlaştırılmış kütüphaneler ve geliştirme ortamları da vardır.

Zehra Bilgehan KURTULUŞ
Zehra Bilgehan KURTULUŞ

Editör
bilgi@sanatustu.com

SOSYAL MEDYA
HESAPLARIMIZ