Telefon :

+90 538 843 45 71

Adres :

Halide Edip Adıvar Mah. ve Cad. No:27 Daire : 2 Şişli / İSTANBUL

Sosyal Medya :

E-ticaret Nerede ve Nasıl Yapılır?

E-ticaret, elektronik ticaret anlamına gelen İngilizce terimlerin kısaltılmış biçimidir. Bu sadece World Wide Web'de (www) gerçekleşen bir ticarettir. E-ticaret esas olarak İnternet üzerinden ticaret anlamına gelir. Alım satım süreci sadece e-ticaret teriminin bir parçası olmakla kalmaz, aynı zamanda müşteri hizmetleri ve online bankacılık sektörü gibi hizmetler de e-ticaret terimine aittir. Ancak, odak noktası ağırlıklı olarak B2C ve B2B işi alanında elektronik ticarettir .

E-Ticaretin Avantajları

E-ticaretin şirketler veya müşteriler için avantajları nelerdir? Dijital ticaretin en önemli özelliklerinden biri, satın alma süreçlerinin neredeyse hiç gecikmeden gerçekleştirilebilmesidir. Müşteri oturduğu yerden çevrimiçi olarak firma kataloglarına göz atabilir, çevrimiçi ödeme yapabilir ve en iyi durumda talep ettiği ürünü çok çabuk bir şekilde kendisine gönderilir. Satın alma deneyimi hızlı ve kullanışlıdır. Şirket, müşteriye çevrimiçi olarak ve satın alma kararı vermeden önce en iyi tavsiyeyi sağlayabilir. E-ticarette müşteri ve servis sağlayıcı arasında geniş bir bilgi alışverişi imkanı vardır. Bu, tüm bilgilerin müşteriye önceden verilebileceği anlamına gelir,

SEO ve Mağaza Sistemleri

E-ticaret konusu zaman içinde çok karmaşık hale geldi ve internetteki temel iş modellerinden biri olarak karşımıza çıktı. E-ticaretin iş modeli ile, bağlı kuruluş pazarlama , arama motoru pazarlaması (SEM) ve arama motoru optimizasyonu (SEO) gibi pazarlama önlemlerinin iyi bir şekilde anlaşılıp uygulanması çok önemlidir. Çünkü sadece bu şekilde firmalar, müşteri tarafından bulunabilir. E-ticaret işinde geçmişte çok az gelişme gözlenirken, en azından kitap perakende devi Amazon'un ortaya çıkmasından bu yana, artan bir ivme ile profesyonelleşme görülebilir. Bu da sürekli artan internet mağaza sistemleri yelpazesinde fark edilmektedir.

Zehra Bilgehan KURTULUŞ
Zehra Bilgehan KURTULUŞ

Editör
bilgi@sanatustu.com

SOSYAL MEDYA
HESAPLARIMIZ